Dietmap_artykul_zdrowe_sniadanie (2)

Przepisy w diecie Dukana

Ogromna liczba osób na całym świecie postanawia rozpocząć odchudzanie. Nic w tym dziwnego, ponieważ zrzucenie kilku zbędnych kilogramów daje nam wymierne korzyści. W chwili obecnej, możemy wybrać jedną z co najmniej kilkudziesięciu zróżnicowanych diet. Każda z nich wyróżnia się pewnymi zaletami oraz wadami. Wydaje się, że dieta Dukana jest obecnie najpopularniejszą forma odchudzania, z której korzystają miliony osób na całym świecie. Jest to dieta restrykcyjna oparta o spożywanie bardzo dużych ilości wysokobiałkowych produktów spożywczych.

 

Dietmap_artykul_zdrowe_sniadanie (2)

Fazy diety Dukana są tak ułożone, że pierwsza z nich jest najbardziej uciążliwa dla osoby znajdującej się na diecie. Kolejne z nich mają za zadanie przyzwyczajenie organizmu oraz samego człowieka do nowych nawyków żywieniowych oraz zapobiegnięcie pojawieniu się efektu jo-jo. Poszczególne etapy charakteryzują się odmienną listą dozwolonych produktów, które można spożywać. Ich ilość jest umiarkowana, ale pomimo tego, przepisy w diecie Dukana mogą być kreatywne oraz zróżnicowane. Nawet w pierwszej fazie, kiedy możemy spożywać tylko i wyłącznie chude mięso oraz niskotłuszczowy nabiał można sporządzić coś naprawdę kreatywnego, co ucieszy nasze podniebienie. Na szczęście, możemy korzystać z szerokiego wachlarzu różnorakich przypraw. Kolejne fazy są już znacznie mniej restrykcyjne, ponieważ w drugiej dla przykładu włączamy do swojego jadłospisu większość warzyw. Możliwość sporządzenia posiłku z takimi warzywami jak pomidory, rzodkiewka, ogórki czy brokuły sprawia, że stworzenie posiłku, który nas zadowoli jest znacznie prostsze niż wcześniej. W kolejnych dwóch fazach dołączamy także ser żółty oraz chleb pełnoziarnisty, więc nie powinniśmy mieć już wtedy problemów ze swoim codziennym jadłospisem.

 
Cena potraw wysokobiałkowych

 
Niestety, ale swoistą wadą diety Dukana jest to, że produkty zawierające dużą ilość protein są stosunkowo drogie. Zarówno chude mięso jak indyk czy kurczak, jak i ryby, a także niskotłuszczowe wędliny nie są tanie, co może być pewną przeszkodą dla osoby o przeciętnej zasobności portfela.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*