kaboompics.com_Healthy meals on plates for two

Najlepszy przepis na niedzielny obiad

Niedzielny obiad staje się czasami prawdziwym rodzinnym wydarzeniem zwłaszcza, jeżeli organizowany jest z okazji jakiejś ważnej rocznicy i gromadzi przy wspólnym stole wiele osób. W okresie zimowym tego typu obiady organizowane są oczywiście w domach, a dania podawane w kuchni lub salonie. Natomiast, w okresie letnim rodzinne obiady podawane są na gankach lub w przydomowych altanach. Niezależnie jednak od tego, w jakim miejscu taki obiad jest podawany, każdy chciałby znaleźć najlepszy przepis na taki rodzinny obiad.

page-4-img-6-big

Przepisy na pierwsze danie
Na pierwsze danie w czasie rodzinnego obiadu podawane są różnego rodzaju zupy. Tradycyjną zupą gotowaną z tej okazji jest rosół, przyrządzany na bazie ćwiartek z kurczaka i porcji rosołowych. Równie ważnym składnikiem domowych rosołów są warzywa, takie jak cebula, marchewka czy pietruszka. Najbardziej tradycyjny przepis na rosół zakłada dodawanie do niego ziemniaków pokrojonych w plastry, natomiast w obecnych czasach najczęściej podawane są rosoły z makaronem. Zdarza się, że rosół jest tak dobrą, a jednocześnie treściwą zupą, że po jego zjedzeniu niektórzy goście nie chcą od razu jeść drugiego dania, ale postanawiają odpocząć od jedzenia w czasie przyjaznej konwersacji.

Inną zupą, która dobrze sprawdza się w czasie niedzielnych obiadów jest zupa grzybowa. Można ją przyrządzać na bazie jedynie naturalnych grzybów lub na bazie zup mrożonych. Przepis na zupę grzybową dopuszcza podawanie ich z ziemniakami lub ryżem. Wciąż najpopularniejszą z zup grzybowych pojawiających się na polskich stołach pozostaje zupa pieczarkowa. Z okazji niedzielnych obiadów na polskich stołach pojawiają się również barszcze, żurki i kapuśniaki w zależności od tego, jakiego typu potrawę planuje się podać na drugie danie.
Najlepsze przepisy na drugie danie przewidują usmażenie kotletów schabowych lub upieczenie ćwiartek z kurczaka. Goście zgromadzeni na niedzielnym obiedzie bardzo chętnie zajadają się również filetami z kurczaka i karkówką lub szynką pieczoną.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*