40249-1_n

Jak gotować na diecie bezglutenowej?

Gotowanie obiadów dla całej rodziny nie jest rzeczą prostą. Czasami gospodynie nie mają czasu na gotowanie, ponieważ muszą chodzić do pracy i dopiero po powrocie do domu mogą zająć się pracami kuchennymi. Zdarza się także, że w niektórych domach mieszkają osoby przebywające na różnych dietach. Jedną z takich diet jest dieta bezglutenowa.

calculadora-de-calorias

O ile osobom, które mogą bez ograniczeń jeść wszelkiego rodzaju potrawy można podawać nawet pizze czy zapiekanki, o tyle osoby przebywające na diecie mogą jeść jedynie specjalnie przygotowane posiłki. Dlatego trzeba dla nich codziennie gotować lub pilnować tego, żeby jadły w takich miejscach, w których podawane są także dania bezglutenowe.

Szybki obiad dla całej rodziny
Z racji tego, że osobom stosującym dietę bezglutenową nie można bez ograniczeń jeść pizz i zapiekanek oraz tzw. zup w proszku, domowe gospodynie muszą codziennie przygotowywać pełne obiady, ale takie, które będą mogły podawać również pozostałym domownikom. Na szczęście mogą sięgać po przepisy diety bezglutenowej, wśród których znajdują się także przepisy na zupy bezglutenowe. Najprościej mówiąc, wystarczy przygotować takie zupy jedynie na bazie naturalnych produktów i nie dodawać do nich śmietany, żeby mogły zostać zjedzone przez całą rodzinę. Takie zupy potrafią być jednocześnie bardzo smaczne i pożywne, dlatego ich jedzenie może być zdrowe dla całej rodziny. Na drugie danie będzie można przygotować na przykład ziemniaki razem z mięsem i sałatką. Trzeba jedynie znaleźć przepisy bezglutenowe na smacznie przyrządzone mięso i sałatkę, żeby drugie danie zostało chętnie zjedzone przez całą rodzinę i tym samym udowodnić, że dieta bezglutenowa w programie Dietmap nie jest nudna i uciążliwa!

Odświętny obiad dla całej rodziny
Przygotowanie bardziej odświętnego obiadu charakteryzuje się tym, że gotowana jest bardziej wyszukana zupa oraz drugie danie. Czasami na takim obiedzie obecne są także osoby należące do najbliższej rodziny lub znajomi i przyjaciele. Oprócz tego po takim obiedzie podawany jest deser. Ważne jest, aby w czasie jego przygotowywania wykorzystać przepisy diety bezglutenowej.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*