shutterstock_88768876

Kredyt konsolidacyjny – rozwiązanie idealne dla ciebie

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której nie będzie widział możliwości spłacenia swoich rat kredytowych. Oprocentowania są dość wysokie, wielu z nas ma więcej niż jeden kredyt, więc trudność w pozyskaniu środków na pokrycie kosztów wzrasta. Co zrobić, gdy problemy finansowe stawiają znak zapytania nad naszymi zobowiązaniami, a my przez to tracimy resztki nadziei na poprawę finansowej sytuacji? shutterstock_78664858

Spokojnie, jest jedno rozwiązanie – kredyt konsolidacyjny. Jeżeli ta nazwa kompletnie nic ci nie mówi, to nic straconego. Postaram się wyjaśnić ci, na czym to polega. Otóż, zaciągając kilka kredytów, zobowiązujemy się do spłat kilku rat w miesiącu. Sumując koszt jednej takiej raty, kwota, którą musimy płacić każdego miesiąca jest ogromna, często przekraczająca nasze finansowe możliwości. Wówczas rozwiązaniem może okazać się konsolidacja kredytów. Polega na połączeniu kilku kredytów w jeden, innymi słowami jest to wzięcie kredytu na pokrycie kredytów zaciągniętych w przeszłości. Płacimy wówczas tylko jedną ratę, znacznie niższą niż raty wcześniej płacone, zyskujemy na tym sporo pieniędzy. Są dwie możliwości kredytów konsolidacyjnych. Albo zaciągamy kredyt konsolidacyjny hipoteczny, czyli mamy niskie raty, długi czas na spłatę całości kredytu, ale naszym obowiązkiem jest oddanie pod zastaw naszej nieruchomości. Inną opcją jest wzięcie kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, wówczas nie musimy oddawać pod zastaw naszego majątku, ale raty są wyższe, a czas na spłatę krótszy. Jeżeli chcemy skorzystać z usługi konsolidacji kredytów, warto wcześniej przejrzeć ranking kredytów konsolidacyjnych – oszczednoscionline.pl.

Wbrew pozorom, w różnych bankach kredyty takie udzielane są na zupełnie odmiennych zasadach. Niektóre banki mają dodatkowe wymagania wobec potencjalnych pożyczkobiorców, np. posiadanie w danym banku osobistego konta. Inne banki takich wymagań nie mają, mają za to wyższe oprocentowanie. Warto prześledzić oferty wielu banków, by wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie. Kredyt konsolidacyjny jest szansą na szybkie wyjście z zadłużenia, nawet jeżeli jest ono całkiem spore. Najgorsze co można zrobić w sytuacji kłopotów finansowych to zaprzestanie spłacania rat. Wówczas tracimy wszelką wiarygodność i zaufanie banku, a to w efekcie prowadzi do niemożności uzyskania jakiegokolwiek kredytu w przyszłości. Kredyt konsolidacyjny jest wyjściem korzystnym i skutecznym, a do tego w pełni bezpiecznym.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*