Dietmap_artykul_kiedy_powinnismy_sie_wazyc (2)

Faza nr 4 – faza stabilizacji

Faza stabilizacji – czyli jemy normalnie!

W końcu udało nam się dotrwać do ostatniego etapu odchudzania. W momencie przystępowania do końcowej fazy diety białkowej, jesteśmy już posiadaczami idealnej wagi i świetnej sylwetki. Jedyne co zostało do zrobienia to nie pozwolić naszemu organizmowi na ponowne zmagazynowanie niepotrzebnego materiału zapasowego. W tym właśnie zabiegu pomoże nam czwarta faza protal – faza stabilizacji. W czasie jej trwania w zasadzie możemy już jeść wszystko na co mamy ochotę. Jedynymi zakazanymi rzeczami pozostają słodycze i słodkie napoje. Dodatkowo faza ta wymusza na nas stosowanie jednego, czysto proteinowego dnia w tygodniu. Po miesiącach kuracji dietą białkową nie powinno to stanowić żadnego wyzwania i problemu. Dodatkowym nakazem w czasie stabilizacji jest spożywanie 3 łyżek otrębów dziennie. Ważne jest to, że ten etap odchudzania powinien trwać do końca naszego życia. Jego założenia są jednak tak mało inwazyjne, że po pewnym czasie nawet nie odczujemy, że jesteśmy na jakiejkolwiek diecie. Tym bardziej, że brak słodyczy i słodkich napojów w naszym jadłospisie na pewno odbije się korzyścią na naszym zdrowiu. Nie pozostaje już nic innego jak cieszyć się świetną sylwetką i doskonałą wagą. Gratulacje dla wszystkich wytrwałych, którym udało się dotrzeć do fazy stabilizacji!

  • Wszystkie produkty z pierwszej fazy protal – uderzeniowej
  • Wszystkie produkty z drugiej fazy protal – naprzemiennej
  • Wszystkie produkty z trzeciej fazy protal

 

 • Wszystkie produkty bogate w skrobie
 • Wszystkie warzywa i owoce
 • Każdy gatunek mięsa
 • Wszystkie sery
 • 3 łyżki otrębów owsianych dziennie (KONIECZNA PORCJA DZIENNA!)
 • Udziec jagnięcy
 • Około 40 gram sera żółtego (porcja dzienna)

 

 

FORMA I FIGURA DO KOŃCA ŻYCIA

Wszyscy, którzy doszli do czwartego etapu odchudzania przy pomocy rad Pierra Dukana i mogą z dumą mówić o pomyślnym zakończeniu trudnej, długiej i wymagającej fazy trzeciej udowodnili już wszystkim a przede wszystkim samym sobie, że są osobami o silnej woli i umiejętności radzenia sobie z pokusami. Większość z nich od razu po zakończeniu 3 fazy protal za pewne sięgnie od razu po winogrona, banany, ryż, ziemniaki, sery, schab lub boczek. Zdecydowanie sobie na to zasłużyły. W tym momencie program diety i faktycznego odchudzania dobiegł już końca. Tym niemniej jednak doktor Dukan namawia nas, abyśmy absolutnie nie zapominali o zbawiennej mocy protein i nosili w sobie tą pamięć do końca życia. Nie musimy jednak znowu przechodzić przez wszystkie męczące i wymagające etapy planu diety białkowej. Dukan stworzył bowiem czwarty, dodatkowy etap odchudzania – fazę stabilizacji. Głównym jej założeniem jest nakaz jednego czysto proteinowego dnia do końca naszego życia. Dukan radzi nam, by był to czwartek. Motywuje to psychiką słabszych pacjentów, którzy w czasie trwania proteinowego czwartku mają świadomość, że przed nimi weekend, w czasie którego będą sobie mogli pozwolić na szaleństwa, również te kulinarne. Ułatwia im to dzień z białkami. Dodatkowymi założeniami tego etapu jest nakaz spożywania 3 łyżek otrębów owsianych dziennie oraz zakaz jedzenia słodyczy i picia słodkich napojów.

Czwarty etap diety białkowej – faza stabilizacji, nie wymaga już od nas bezwzględnego i bezwarunkowego podporządkowaniu się jego zasadom. Drobne odstępstwa na pewno nie spowodują, że od razu przybierzemy na wadze lub poczujemy się źle. Do momentu w którym opuszczanie proteinowych czwartków nie stanie się regułą, możemy liczyć na utrzymanie świetnej sylwetki. Zwłaszcza, że ludzie którzy ukończyli dietę białkową podkreślają fakt, że jeden dzień z chudym mięsem i owocami morza tak wszedł im w krew, że nie jest już katorgą i wyrzeczeniem, a wręcz przyjemnością! Dodatkowo zdrowe odżywianie na pewno odbije się pozytywnie na nasze przyszłe samopoczucie i kondycje. Nie pozostaje nic innego jak cieszyć się wspaniałą sylwetką i zdrowym ciałem. Jeszcze raz ogromne gratulację dla wszystkich którzy pozytywnie przeszli przez cały plan diety białkowej!

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*